דלג לתוכן העמוד
פייסבוק אינסטגרם יוטיוב EN פתיחת הגדרות נגישות

אוריאל פרץ ליברנט

אוריאל פרץ ליברנט
סמל  

אוריאל פרץ ליברנט

בן יהודית ג'וני ואהרון
נפל ביום ט"ו באב תשס"ט (05)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל

סיפור חייו

בנם של יהודית (ג'וני) ואהרון. נולד ביום כ"ו בטבת תשמ"ח (16.1.1988) בישראל. אח ליואלה, חוי, ואליענה.

אוריאל היה בן יחיד בין שלוש אחיות. הוריו הם מוותיקי היישוב אפרת, ובה גדל והתחנך: למד בבית הספר היסודי הממלכתי דתי "עשה חיל", המשיך לחטיבת הביניים וסיים את לימודיו התיכוניים בישיבה התיכונית "נווה שמואל" שביישובו.
הוא היה נער שקט, עדין וצנוע, שלא מתח ביקורת על דבר ומעולם לא התלונן או קיטר. מלא אהבה לכל אדם, על פניו נראה חיוכו הנצחי, השובב, ועיניו תמיד הביעו טוּב לב ושמחה. בשעות הפנאי עסק בענפי ספורט מגוונים. דרש מעצמו מצוינות והתמדה בכל תחום. הוא אהב ללמוד דברי קודש גם בשעות הפנאי, ובתיכון זכה בפרס הגמרא.

עם סיום לימודיו בישיבה התיכונית המשיך אוריאל לישיבת ההסדר "הר עציון" שבאלון שבות והיה תלמיד למופת. הרב יעקב מידן, ראש הישיבה, ציין כי "אוריאל היה תלמיד חכם... לימודו מעמיק, יסודי, סקרני וצמא דעת... זמנו מדוקדק ומחושב... אהב את שיעוריו ואת רבותיו, אהב את חבריו והיה מסור להם, ורבותיו וחבריו השיבו לו אהבה".

במסגרת ישיבת ההסדר, התגייס ב-31.7.2008 לחיל השריון, ובחופשותיו חזר לישיבה ללמוד. בטירונות ובאימון המתקדם ניכרו כוחו ושלוות נפשו. אהבת לימוד התורה ליוותה אותו גם בצבא והוא למד "דף יומי" בעקביות מהחוברת הכחולה או מדף שצילם לעצמו והיה תמיד מוכן בכיסו. גם בתנאי שטח ובנסיעות הקפיד ללמוד.

לאחר סיום הטירונות החל אוריאל לשרת בפלוגת "בזק" של גדוד "סופה" 53. הוא היה חייל מלא מוטיבציה ונכון לכל משימה, אהב את הצבא ואהב את הטנק. אוריאל שיתף את בני משפחתו בחוויות ובקשיים של השירות, ושמר איתם על קשר מתמיד.

אוריאל סיים קורס מפקדי טנקים ובארבעת השבועות האחרונים לחייו פיקד על טנק המרכבה "סימן 3". ב-5 באוגוסט 2009 השתלבה חטיבה 188 של השריון, שבה שירת אוריאל, באימון סדרת השטח של קורס מפקדי פלוגות וגדודים. השעה הייתה ארבע וחצי לפנות בוקר כאשר כמה טנקים כבר עברו על הגשרון שהוצב באזור תל שיפון בדרום רמת הגולן, כדי לאפשר חציית תעלת נ"ט (נגד טנקים) המדמה אזור לחימה. אך כאשר טנק 3א', שעליו פיקד אוריאל, החל לעבור על הגשר הוא סטה ממנו, נפל והתהפך לתעלה. במסגרת הנוהל עמד אוריאל וראשו מחוץ לכלי המשוריין. הוא לא איבד עשתונות והורה לצוותו "תרגולת התהפכות" מהירה, אך הוא עצמו לא הספיק להכניס את ראשו ולסגור את המדף תוך אותן שניות ספורות.

סמל אוריאל פרץ ליברנט נפל בפעילות מבצעית ביום ט"ו באב תשס"ט (5.8.2009). בן עשרים וחצי היה בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי הר הרצל בירושלים. הותיר אחריו הורים ושלוש אחיות.

לאתר ההנצחה של המשפחה לחץ כאן 

לאתר ההנצחה של משרד הביטחון לחץ כאן

מקום מנוחתו

אוריאל פרץ ליברנט
בן 20.5 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
אזור: ד
חלקה: 7
שורה: 6
קבר: 8