מנהל: נטעיה פרומן

מייל :Meshalev.efrat@gmail.com

טלפון: 02-545-9987.

כתובת: הקציר 5 שכונת הדגן

 

בית ספר אלומים, השוכן בשכונת הדגן, הינו מרחב צמיחה לילדים בכיתות א'-ו'.
בית הספר משתייך לזרם המשלב בו לומדים יחדיו ילדים מבתים דתיים, מסורתיים וחילוניים.
אנו מאמינים בקיום חיים משותפים, הנותנים מקום למורכבות ולשונות שיש בינינו.
על ידי הכרות של דעות שונות והעמקה בשיח מעורר חשיבה, הזהות האישית של הילד ושל הבית ממנו הוא בא עשויה להתחזק ולהתחדד.
בבית הספר, משפחה לא נדרשת להגדיר את הזרם הדתי שלה, והדרישות בתחום התורני מכל ילד מותאמות לדרך אותה מתווים הוריו (לבוש, תפילה ועוד).
האוירה בבית הספר מבוססת על כבוד הדדי ועל קבלה של כל אדם ללא שיפוטיות.

גישות ההוראה והלמידה שלנו מתאפיינות בעשיה ויצירה של מורים ותלמידים, תוך מתן דגש לביטוי עצמי ואקטיביות של הלומד. בבית ספרנו, גם המורים לומדים ועוברים תהליכי חשיבה ויישום של שיטות פדגוגיות שונות. אנו מעדיפים שהתלמידים יהיו פעילים, יעברו תהליכי העמקה והטמעה בלמידה, גם אם הדבר יבוא על חשבון הספק של חומר רב.
כמובן, לידע חשיבות רבה, ועל כן אנו מציעים לתלמידינו גיוון בתחומי הידע מתוך מטרה לגרות אותם לסקרנות ולהמשך למידה.

להלן מספר דוגמאות לתכניות ייחודיות שאנו מקיימים, אשר מבטאות את רוח בית הספר:

יום גוונים – מתוך רצון ללמד ילדים לבחור ולפתח בהם תחומים וחוזקות שאינם נכללים בתכנית הלימודים הרגילה, יצרנו יום מיוחד – "יום גוונים". ביום זה, המתקיים בכל שבוע באופן קבוע, כל תלמיד בוחר לעצמו ארבעה קורסים מתוך מגוון רחב של קורסים, כגון: מלאכות יד, חקלאות, נגינה, תיאטרון, תנועה, מדעי כדור הארץ ועוד. הקורסים מתקיימים בקבוצות רב גילאיות, ועל אף שהדבר בא על חשבון שעות המערכת ה"רגילות", אנו מאמינים כי הילדים נתרמים רבות מיום זה, מועצמים, מפתחים יצירתיות ולומדים תחומים חדשים מרחיבי אופקים.

מפגש בוקר – הבוקר נפתח בכיתות בשמיעת שיר שבועי ובביצוע פעילות רגשית –דיאלוגית עם מחנכת הכיתה. הרגלי שיח, התבוננות עצמית ותהליכי חשיבה וביקורת חשובים לנו ואנו מקדישים להם זמן ומשאבים בסדר היום.

תעודות - תהליך המשוב וההערכה אותו אנו מקיימים בבית הספר, הינו תהליך רב שלבי המשתף את התלמידים ואת ההורים ומזמן התבוננות משותפת על התהליכים שעובר התלמיד. שיאו של התהליך הוא ה"מפגשוקו" - זמן איכות של ילד והורה בו הילד מקבל את התעודה, שבחלקה הגדול היא פרי יצירתו, ויחד עם המורה מציבים מטרות אישיות.   

אנו מזמינים את ילדכם ואתכם להצטרף אל קהילת בית הספר, ליהנות מהעושר הרוחני והפדגוגי, ולתרום מהגוון האישי והמשפחתי שלכם.