המעבר בין ילדות להתבגרות כולל חלקים שונים באדם: התפתחות נפשית, מנטלית, שכלית ופיזיולוגית. השנה בשיתוף צוות התיכון של דרך אבות בחרנו לעסוק בנושא
 ההתפתחות המינית בקרב מתבגרים מתוך תחושה והבנה כי מירב הידע אם לא כולו של התלמידים מגיע ומסופק להם דרך הרשתות החברתיות, או מניסיונם של חברים אחרים.
 השנה בחרנו לראשונה להעלות את הנושא על סדר היום לשכבת י' מתוך שיח פתוח. את הפעילות העבירו צוות המנחים של עמותת " לתת פה " העוסקת בתחום.
הפעילות הראשונה החלה עם הצוות החינוכי, ובהמשכו בערב הסברה עם ההורים. לאחר השלב הזה נכנסו המנחים אל הכיתות מתוך מקום פתוח עם התלמידים.
 אין זה סוד שתכניות רבות בנושא מועברות יותר בקרב אוכלוסיית הבנות המתבגרות בעקבות השינויים הפיזיולוגיים וקבלת המחזור החודשי.
 לעומת זאת בקרב ציבור הבנים התחושה שזה עובר מעליהם ולא ממש נוגע אך לא היא. ההתמודדות הנפשית שבני נוער עוברים ועסוקים בתכנים הללו של ההתבגרות המינית מהווים בעולמם
 חלק משמעותי מאד גם אם הוא אינו נראה ומופגן כלפי חוץ. שיח פתוח ובונה עם התלמידים עשוי לתת מענה נכון ומבוקר מאשר לקבל את המיידע דרך המעוות דרך אותם אתרי אינטרנט לא מבוקרים.