רפואה

מערך הרפואה באפרת הנו אחד ממערכי הרפואה הגדולים והמתקדמים בארץ. מערך הרפואה בנוי מרובו המוחלט ממתנדבים, בני נוער ובוגרים וכולל בתוכו מגישי עזרה ראשונה וחובשים בזמינות גבוהה ויומיומית לכל קריאת חירום ברחבי המועצה ובסביבתה.

רופאים בעלי התמחויות שונות, מיילדות ובעלי מקצועות שונים ברפואה מהמומחים בארץ ובעולם. אמבולנס יישובי המופעל 24 שעות ביממה לאורך כל ימות השנה על ידי צוות המתנדבים המסור והמקצועי, ומרכז חירום רפואי עם מערכות רפואה מתקדמות המספק שירותי רפואה בשגרה, ומאחד בתוכו את כלל המרפאות בעתות חירום. מערך המתנדבים מצויד בציוד עזרה ראשונה בסיסי ברכבם, בכדי לאפשר מתן מענה רפואי ראשוני עד להגעת האמבולנסים למקום. הצוותים עוברים הכשרות והשתלמויות שנתיות לצוותי הרפואה, ותרגילים גדולים בשיתוף עם שאר מערכי החירום האזרחיים והצבאיים.


לנוער אפרת מוצע מידי שנה קורס עזרה ראשונה איכותי המלווה על ידי מגן דוד אדום (מד"א), והתושבים נהנים מהרצאות מקצועיות בנושאי רפואה שונים, והדרכות החייאה ועזרה ראשונה. מערך הרפואה של אפרת אמון לתת מענה לתרחישים הרבים השונים, ולאפשר לתושבי אפרת מענה רפואי גם במצבי חירום המונעים יציאה מאפרת, או באירועים בהם יש צורך בצוות רפואי גדול ומקצועי.
להצטרפות למערך החירום הרפואי באפרת, או לפניות בנושאי רפואת חירום, צור קשר עם מתן נפש  רכז הרפואה של אפרת, בכתובת הדואר האלקטרוני:  refuah@efrat.muni.il

שעות פעילות של מרכז החירום הרפואי (מח"ר): המרכז פועל מידי ערב החל מהשעה 19:00 ועד ל-23:00 . בשבת מהשעה 09:00-23:00 .
טלפון במקום: 02-9932211