עדכון תושבים יום רביעי 18.10 בשעה 18:00

תושבים יקרים,

בימים המורכבים אותם אנו חווים מאז הטבח בדרום, השתנו רעשי הרקע אליהם אנו רגילים.

את קולות הרכבים מחליפים קולות פיצוצים ואת קולות הציפורים מחליפים קולות ירי. כל רעש נשמע חשוד, כל רעש נשמע בעוצמה גבוה ומטבע הדברים מגביר את החשש והחרדה המלווים אותנו בתקופה זאת.

ראשית נבהיר, מוקד הביטחון של אפרת מאוייש 24/7 ע"י מוקדניות מקצועיות ואיכותיות.

הן מקבלות כל דיווח ומעבירות לבדיקת כוחות הבטחון והצלה ומוודאות שאין ניסיון פגיעה בתושבים. במידה ויש להן ספק קל הן יודעות ויכולות להקפיץ את כוחות הביטחון ולהוציא הודעה לתושבים עם הנחיות. את המוקד עוטפים לוחמי אגף הביטחון וצוות מידע לציבור כך שנוכל לצמצם משמעותית את זמן הוצאת המידע לתושבים.

שמיעת קולות הירי והדי הפיצוצים מגיעים ממספר מוקדים:

1.אזור "עיקול הברך" והעליה לחירבאת עליא ביציאה הצפונית, בית לחם ומחנה פליטים דהיישה הוא נקודת חיכוך ידועה. בגלל הקרבה לכביש הגישה לאפרת ישנו כוח צבאי רגלי הנמצא במקום, במידת הצורך מוזנקים לשם כוחות ביטחון שהודפים את המתפרעים אל תוך הכפר ומאפשרים לשמור על תנועת תושבים רציפה. לא פעם משתמשים כוחות הביטחון וההצלה באמצעים לפיזור הפגנות הכוללים רימוני הלם, רימוני עשן ועוד אשר נשמעים היטב בשכונות הצפוניות.

2.מטווחי הירי בחטיבת עציון ובקליבר 3 שנמצאים בצד הדרומי של אפרת פועלים כעת ללא הפסקה ביום ובלילה על מנת לאמן ולספק לחיילים ולתושבים הרשאות נשק.

3.פעילויות צה"ל וכוחות הביטחון בתוך הכפרים הערבים במרחב עציון ולצערנו גם ניסיונות ירי לעבר הכוחות. לצד הפעילות הצבאית היזומה בכפרים ישנם גם יריות זיקוקים המלווים אותנו כבר שנים.

4. במהלך השבוע האחרון אף נשמעו באזורנו קולות מפעילות חיל האוויר במרחב עזה.

תוואי השטח, הכולל שטחים פתוחים מגביר את עוצמת הרעשים ולעיתים אלו נשמעים "בחצר האחורית" שלנו.

לצערנו נראה כי קולות הלחימה ימשיכו ללוות אותנו בתקופה הקרובה. לכן אם יש חשד או ספק התקשרו למוקד הביטחון 5436* בשביל זה אנחנו פה.

במידה ומדובר באירוע חריג או אירוע בעל השפעות על אזורים נרחבים- אנו נוציא הודעה ונעדכן.

תמיכה רגשית לתושבי אפרת: בעקבות המצב שגורם לעליה ברמת החרדה והדאגות, צוות פסיכולוגים ועובדים סוציאליים של האגף לשירותים חברתיים ומטפלי מרכז חוסן נמצאים כאן עבורכם. מצ"ב פרטים לקבלת מענה מקצועי ותמיכה רגשית לילדים ומבוגרים.

https://www.efrat.muni.il/.../%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95.../

מערכת החינוך: לאחר מאמצים רבים הצליח אגף החינוך לפתוח היום 27 מתוך 29 גני ילדים. בתי הספר והתיכונים למעט ישיבת נווה שמואל חזרו ללמידה חלקית.

ביום שישי 20.10 לא יתקיימו לימודים באפרת כדי לאפשר לצוות המורים והגננות לצאת ליום החופשי השבועי ולשמר כוחות לקראת השבוע הבא.

שעות פעילות בתי הספר ורשימת גני הילדים למחר נמצאת באתר המועצה. שימו לב שכדי לעקוב אחר השינויים אנו מציינים את שעת עדכון הטבלה.

https://www.efrat.muni.il/he/1622/?preview=d5ew6s16a41w15

בתחילת השבוע הבא יחזרו לפעול מסגרות הוותיקים: מרכז מופת ומועדון יום. כדי לאפשר מרחב מוגן הפעילות תתקיים במקלט ישיבת אורות יהודה בזית.

מעונות אמונה: היום נפתחו 4 מסגרות לפעוטות להורים מגויסים ולעובדים /ות חיוניים/ות.

לבדיקת זכאות יש לפנות למנהלות המעונות.

אנו מצרפים שוב את הקישורים לסיוע למשפחות מארחות והתנדבויות

קישור למשפחות מארחות

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx...

קישור להתנדבויות

https://www.coing.co/Efrat_Main

נשוב ונעדכן,

צוות מידע לציבור