עדכון לתושבים יום חמישי 9.11 בשעה 19:30

תושבים יקרים,

בשבוע האחרון אנו מציינים את העובדה שאפרת חזרה ל"שגרת חירום." המושג "שגרת חירום" יכול לבלבל. מצד אחד, מערכות החינוך, בריאות, מסחר, פנאי פועלות כמעט כרגיל. הרציפות התפקודית נמשכת ולכאורה אנו מקיימים סוג של שגרה. אולם, מצד שני, התחום הבטחוני רחוק מאד מ"שגרה" ופועל מאז שבת 7.10 תחת הגדרת חירום מלאה.

המשמעות של מצב החירום הבטחוני באה לידי ביטוי במובנים רבים: יחידת היקל"ר (פיקוד העורף) מגוייסת באופן מלא לטובת אפרת ופועלת בשילוב מלא עם אגף הביטחון ,גיוס מילואים מלא של יחידת ההגנה המרחבית שנמצאת באפרת, עיבוי משמעותי ביותר של כוחות מסביב ובגזרת אפרת, סדר כוחות (סד"כ) חסר תקדים, פעילות התקפית יזומה של כוחות הביטחון בכפרים ובמקומות שנדרשים לכך, מעצרים נרחבים של פעילי טרור, אימונים משמעותיים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. שערי הכניסה, רכבי הסיור ומיקומים מרכזיים נוספים מתוגברים. המערך הטכנולוגי המשודרג וצוות הרחפנים מסייעים לכוחות בשטח.

במקביל מתבצעת חשיבה מחודשת לגבי תרחישים שונים ונלמדות תוכניות אפקטיביות למצב הנוכחי.

תושבים מתנדבים חמושים מתגברים את הכוחות ע"י ביצוע סיורים נוספים ברחבי אפרת.

המציאות העכשווית מחייבת אותנו בשלב זה בשמירה על רמת כוננות גבוה. אנו מקיימים בחינה שבועית של הצורך בהפעלת מתנדבי יחידת "לראות ולהיראות" שמהווים מכפיל כוח משמעותי בהגנה על הישוב ואנו מודים להם על כך.

החששות והצורך בהבנת תמונת הביטחון באזורנו ברורים לנו. בשבוע הבא נתחיל סדרת מפגשים בשכונות עם מפקד יחידת היקל"ר של אפרת ומנהל אגף חירום וביטחון שיתנו סקירה על המצב בגזרתנו ויענו לשאלות תושבים. מועד ושעת המפגש בשכונות יפורסמו בהמשך. כמו כן מציע אגף הביטחון לתושבים המעוניינים להתרשם מקרוב להירשם לסיורים שנקיים מדי שבוע במוקד הבטחוני. להרשמה

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeEX0vVotCxVH.../viewform

בשבוע האחרון סיימו מעל 20 מתנדבים תושבי אפרת את תהליך קבלתם למשמר האזרחי החמוש של משטרת ישראל. שאר הנרשמים שהתקבלו מתבקשים להגיש את האישורים הנדרשים עד ליום ג' 14.11 לנקודת השיטור הקהילתי. קורס הכשרה מזורז יתחיל בעוד כ – 10 ימים כשהמטרה היא לשלב את המתנדבים בהקדם האפשרי.

היום פרסם מנהל התכנון הוראת שעה בדבר פטור מהיתר בניה להוספת מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) לדירות מגורים קיימות. הפטור מיועד לבתים צמודי קרקע עד 2 קומות שאין להם מיגון. בשבוע הבא תפורסם השלמה נוספת ויתכן שיפורסמו גם הקלות נוספות. באתר המועצה ניתן למצוא את התקנות וצו הפטור.

https://www.efrat.muni.il/.../%D7%A4%D7%98%D7%95%D7%A8.../

ממשיכים להתפלל עם כל עם ישראל להצלחת כוחות הביטחון והחירום במערכה,

מחזקים את ידי הלוחמים ובני המשפחות בחזית ובעורף,

יחד ננצח!

נמשיך ונעדכן בהתאם להתפתחויות,

צוות מידע לציבור