תושבים יקרים,
 
מחלקת שיפור פני העיר דואגת לשמור על העיר נקיה ומסודרת,
אנו מבקשים את עזרתכם התושבים בשמירה על ההנחיות:

 

 1.  אין לחסום עם רכבים מכולות אשפה וכלובי בקבוקים. חסימה מונעת פינוי פחי אשפה!
 2.  פינוי גרוטאות וגזם מתבצע בימי חמישי. הנכם מתבקשים להוציא ביום רביעי את הגרוטאות ולהניח ליד פח האשפה. אנו מבקשים לוודא שהגרוטאות לא מהוות מפגע בטיחותי ומונח בצורה מסודרת ליד הפחים. גרוטאות שיוצאו לאחר הפינוי יישארו שם עד יום חמישי לאחריו.  לאחרונה אנחנו נתקלים במקרים בהם נזרקים קרטונים וחפצים גדולים לא ליד הפחים ואין ביכולתנו לפנות אותם.
 3. קרטונים משליכים ל"קרטוניה" בלבד. ישנם 4 קרטוניות באפרת: מרכז מסחרי תאנה, מרכז מסחרי דקל, בשכונת הדקל ליד בית כנסת אוהל שמעון ואסתר ובשכונת הזית ליד המכולת.
 4.  בפחי נייר שמים רק עיתונים, ניירות קרטונים דקים (לדוגמא אריזות דגנים למיניהם), בריסטולים וקרטוני ביצים. אין להשליך בפח הנייר קרטונים!    אין להניח שקיות אשפה ליד פחי הנייר!
 5.  אנא הקפידו לגזום עצים וצמחיה הפולשים ומפריעים למעבר הולכי רגל ועגלות על המדרכות.
 6.  על מנת להימנע מהופעת נחשים, דאגו לפנות חפצים ושיחים המהווים מחבוא לנחשים.
 7.  צואת כלבים - אנו מקבלים תלונות רבות על צואת כלבים בפארקים וגני שעשועים וכן על מדרכות הולכי רגל. מיותר לציין כי זה מהווה מפגע תברואתי ומטרד לציבור ואנו מבקשים בכל לשון של בקשה להקפיד על איסוף הצואה.
 8.  על מנת להימנע מדגירות יתושים, אנא דאגו לא להשאיר מתקנים עם מים עומדים בחצר, לרוקן דליים, לתקן נזילות, לשים לב להשקיית יתר.
 9.  זריקת מגבונים לאסלת השירותים גורמת לסתימות במערך הביוב העירוני, לדליפות בצנרת הביוב, לנזק כספי רב ולסבל גדול לתושבים ולסביבה. אנא התחשבו בזולת, הימנעו מהשלכת מגבונים לאסלה.
 10.  בעמודי התאורה זורם חשמל גם כשהמנורה כבויה ולכן יש להתרחק מעמודים חשופים ולדווח מידית למוקד העירוני בטלפון 106.
 11.  דיווחים ניתן לשלוח דרך האפליקציה שלנו "אפרת" וכך תוכלו לבצע מעקב ולקבל הודעה ישירות לנייד בתום הטיפול.

 
 תודה על שיתוף הפעולה!
 
שלכם ובשבילכם,
מועצה מקומית אפרת