ישיבת נווה שמואל

ראש הישיבה: הרב אבישי מילנר

מנהל התיכון: חזי זכריה

טלפון: 02-5488430

כתובת :רחוב נעמי שכונת התאנה

לאתר האינטרנט

 

 "הבית השני שלי"

 1. בנין זהות דתית, שיש בה מחוייבות יחד עם הזדהות פנימית.
  ישיבת "נווה שמואל", שוקדת על חינוך ובניה לאהבת תורה וליראת שמים, חינוך למחויבות הלכתית יחד עם חיפוש משמעות וחיבור פנימי לעולם התורה ולעבודת ה'.
  בנוסף מרימים אנו את דגל  המעורבות במכלול תחומי העשייה של המדינה והחברה, ובנכונות לתרום לקהילה, ולהיות חלק מהחברה בישראל. 
   
 2. בנין זהות אישית, וישראלית  עמוקה ויציבה.
  בישיבת מתקיימת חדוות למידה ורחבות אופקים, יחד עם קשר אישי משמעותי.
  קשר אישי קרוב וחם מצד הרמי"ם והמורים מאפיין את העשייה החינוכית בישיבה, לצד עמל בתורה ובדעת, פיתוח תכניות לימודים ייחודיות במקצועות הקודש והחול, וחיזוק תהליך הלמידה מתוך בחירה, סקרנות ויצירה.
  מאמץ רב מושקע לשילוב נאות בין תלמודה של תורה לבין לימודי המקצועות הכלליים.  גם תחומי המדע והדעת נלמדים ברמה גבוהה, מותאמים לנטיית כל תלמיד, ומובילים ב"ה להישגים גבוהים בבחינות הבגרות. בנוסף, יש מתלמידנו השותפים בפרויקטים אקדמיים וטכנולוגים מתקדמים מחוץ לישיבה.
   
 3. הפנימיה- בית ספר לחיים. התבגרות אישית וחברתית
  הפנימייה בישיבה מהווה מוקד עשייה חינוכית וחברתית. בערבים, ובשבתות הישיבה. צוות הפנימיה, שוהה עם הנערים בשעות הערב ומקיים פעילויות ושיחות אישיות בנושאים במגוון תחומים אקטואליים ורלוונטיים לעולם התלמידים. בנוסף מוצעים מגוון חוגי העשרה בשעות הפנימיה. (לדוגמה: תעופה וחלל, דיבייט, הרכבים מוזיקלים, חדר כושר, בישול, דרמה ותנועה)
   
 4. שנים של בנייה וצמחיה. בית ספר לחיים, ומורים לחיים.  
  בגרות- אחריות- שותפות. בסיס הגישה החינוכית הוא התיחסות לתלמידים כבוגרים. וכיוון שבוגרים הם, יכולים וצריכים הם לקחת אחריות על הפן הלימודי והחברתי בישיבה. מתוך האחריות מגיע תחושת השותפות, תחושה שהישיבה היא בית, וכל תלמיד שותף ופעיל בכל המתרחש בישיבה.
  לשמחתנו, אכן תלמידנו בד"כ אוהבים את הישיבה, ומזדהים עם דרכה החינוכית, ושומרים על קשר משמעותי עם הצוות החינוכי גם בהיותם בוגרים. וזו עבורנו האינדיקציה הנפלאה ביותר לכלל עשייתנו החינוכית.

בשנים האחרונות  דורגה הישיבה ע"י משרד החינוך בקטגוריה הראשונה מקרב בתי הספר הערכיים בארץ, וזכתה בפרסים  על הישגיה בתחום זה. ואנו שמחים שהעשייה הרחבה והמבורכת זוכה להערכה גם בקרב הגורמים הרשמיים.

בתפילה לבחירה נכונה ומדויקת לכל תלמיד ולכל משפחה,