בית הספר "אורות עציון בנות"

מנהלת: הגב' דבורה פרידמן

כיתות ד- ח בנות

טלפון: 02-9933001

כתובת :זית שמן 1 שכונת הזית

דוא"ל: banot@orotetzion.org.il

לאתר בית הספר

 


 

בית הספר "אורות עציון בנות" הוא בית ספר ממ"ד תורני הפועל לפי שיטת "ברקאי", לומדות בו כ- 315 תלמידות מכיתות ד'-ח', ב- 14 כיתות, מתוכן 2 כיתות חינוך מיוחד.

אמונה ויראת שמים יחד עם אהבת התורה והארץ מלווים את דרכינו, עם תכניות חדשניות שמובילות את הבנות להצלחה. אוירה חמה עם תכנית חברתית עשירה מאפשרת לכל תלמידה לתרום ולצמוח. צוות המורים מקצועי, מסור ונאמן וכולנו יחד יוצרים אקלים חינוכי המקדם את החזון.

קהילת בית ספר "אורות עציון בנות" היא קהילה שדוגלת במעורבות חברתית.תלמידות בית הספר מתנדבות במהלך השנה, בתוך בית הספר ומחוצה לו. אנו רואים בהורים שותפים מלאים בעשייה החינוכית וחלק בלתי נפרד מהצלחת הבת בבית-הספר.

בבית הספר, אנו מתמקדים בחוזקות האישיות של כל תלמידה. כל בת מתקדמת על פי מטרות שהיא מציבה לעצמה, יחד עם הצוות החינוכי. בעזרת קשר אישי חזק עם הבנות, אנו שואפים להעצים את החוזקות והכישרונות של כל תלמידה.תכנית הלימודים בבית הספר מגוונת ומאפשרת לכל תלמידה להתפתח בתחומי עניין רבים ושונים.

בית הספר זכה בפרס אקלים מחוזי. אנו רואים בכך תוצאה של עבודה קשה ויצירתית לקידום תחושת השייכות בבית-הספר. אין ספק שזו עדות נפלאה לאווירה הנעימה, הקשובה והמכבדת בין כל באי בית-הספר.  

 
תכנית הלימודים בבית הספר מגוונת ומאפשרת לתלמידה להיפתח בתחומי עניין שונים ורבים:

 

  • אנו מעודדים את הבנות ללימוד תורה לשמה, בכל גיל לפי הרמה המתאימה לו.
    בין המסגרות השונות: בית מדרש משותף עם מדרשת "מגדל עוז", לימוד רמב"ם יומי, ולימוד פרקי אבות לבנות הצעירות.
  •  התאמת רמת הלמידה על פי יכולות הבת ורצונותיה: זאת על ידי עזרה מקיפה המאפשרת לכל תלמידה להצליח.
  •  תכנית הטיולים מקשרת בין לימודי תנ"ך לטיולים בשטח, ומשלבת הדרכה ע"י בנות בית הספר.
  • בית הספר מפעיל כיתת עתודה מדעית - טכנולוגית לבנות ז/ח. מסלול מיוחד זה כולל שעות העשרה במדעים, מתמטיקה, הלכה ומדע.
  •  תכנית לימודים מגוונת במסגרת שיעורי בחירה הכוללת מחול, דרמה, רובוטיקה ואומנות. בנות בית הספר מוזמנות גם להשתתף במחזמר בית ספרי.
  •   בית ספר "אורות עציון בנות" זכה לתואר "בית ספר מנגן". בית הספר נותן תכנית רחבה למוסיקה ונגינה כולל שתי מקהלות והרכבי נגינה, שיעורי נגינה בחלילית, חליל צד, מנדולינה, קלרינט וגיטרה.
  •  תכניות ספורט יחודיות- הכוללות נבחרת כדורסל, נט-בול, כדורעף, התעמלות קרקע, ותחרויות באתלטיקה קלה.