ראש האולפנא: הרב ד"ר רונן בן דוד
מנהל התיכון: הרב נחמיה קרקובר  

 רכזת חינוכית: רבקי ישראלי

טל: 02-9959200    מייל: mazcirut.nc@gmail.com

אתר: www.tik-tak.co.il/neve-hana

פקס:  02-9932820

כתובת :הגבעה הצהובה, גוש עציון

באולפנה לומדות כ300 תלמידות בשכבות ט'-י"ב.

משך למעלה משלושה עשורים מהקמתה, בנינו באולפנה "בית חינוך", המבקש להציב בפני הבנות אופק דתי במישור האישי, החברתי והלאומי. הדבר בא לידי ביטוי בצד הערכי, בצד החברתי, בשיח האישי וברוחב והעומק הלימודי. אנו מאמינים כי איזון נכון בין הדיאלוג החינוכי במרחב הציבורי לבין העמקה של שיח אישי, יוצר את התמהיל הראוי לחינוך דתי רלוונטי ברמה גבוהה בימינו. האולפנה מתאימה לבנות המוכנות ומסוגלות לשיח ייחודי כזה במהלך שנות התיכון.


בלימודי תנ"ך, מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה לבגרות, מתקיימים שיעורי רוחב דעת שונים. במסלול תורה שבע"פ יכולות הבנות לבחור בין תושב"ע לבין גמרא. במחשבת ישראל נלמדת באולפנה תכנית ייחודית, השמה דגש על מחשבה דתית מול הפוסטמודרניזם. מדי יום רביעי מתקיימת תכנית רשות של בית מדרש (אתרג). הבנות שומעות שיעורים ושיחות, יושבות בצוותא לשיר ונשארות ללון באולפנה. החלק הארי של הבנות רשומות לתוכנית, הכוללת גם ארבע שבתות חוץ במהלך השנה. 


הפעילויות החברתיות באולפנה רבות ומגוונות. מתקיימות פעילויות חברתיות רבות נוספות לרבות טיולים, סמינריונים, ימי עיון ועוד, עליהן ניתן ללמוד גם מאתר האינטרנט של האולפנה.
התוכנית הלימודית באולפנה היא ברמות הגבוהות ביותר מבחינה ארצית. ב"ה כל בנות האולפנה מסיימות עם תעודת בגרות ברמה גבוהה, וזאת מעבר להעשרה לימודית במגוון מקצועות (אומנות, למידת חקר, צפייה מודרכת בקולנוע ובמדיה, מבוא לפילוסופיה, מבואות לתרבות, העשרה, אקטואליה ועוד). קיימות באולפנה הן מגמות ראליות ברמה גבוהה (פיסיקה, ביולוגיה, כימיה, מחשבים ומדעי הסביבה) והן מגמות הומאניות מצוינות (ספרות, היסטוריה, אומנות, מדעי החברה, לימודי ארץ ישראל, ומחשבת ישראל)..


גולת הכותרת של השיח החינוכי שלנו, היא סוגיית היחס האישי. אנו מאמינים בערכי יסוד של חירות ולקיחת אחריות, בצד עידוד הבנות להכיר את עצמן במסגרת דיאלוגית המבקשת לתת מקום. מתוך הבנה שעיקר המעשה החינוכי קורה בבית, הצוות נרתם למאמץ חינוכי נרחב – בשיתוף מלא עם ההורים – בארבע שנות התיכון.המושגים מורכבות-דיאלוג-תהליך-חירות-אחריות, על המשתמע מהם מבחינה דתית וערכית וגם מבחינת ההתנהלות היומיומית, הם אבני היסוד של השיח באולפנה. 
ניתן להתקשר ולתאם ביקור בכל זמן שתרצו, ואפשר גם להגיע ללא תיאום ולשוחח עם הבנות והצוות. מומלץ להתרשם גם באתר הבית של האולפנה.