ממ"ד בתמר

בית ספר ממ"ד בתמר
מנהלת: הגברת קרן שטרן  

כתובת : מוריה 7 שכונת התמר

טלפון :02-5944936
mazkirut.tamar@gmail.com

 

 

בית ספר ממ"ד צומח בשכונת התמר הוקם בשנת תשע"ח.

בבית הספר ממ"ד צומח בתמר לומדים כ- 150 בנים ובנות ב-7 כיתות א-ד.

שעות הלימודים בימים א-ה 8:00-13:50 ובימי ו' בשעות  8:00-11:55

 

עקרונות בית ספרים:

העקרונות המנחים בחזון הבית ספרי: פדגוגיה, אקלים וקהילה.

 

פדגוגיה - כדי לחולל שינוי פדגוגי באופן הלמידה ובתפיסת המורה והתלמיד, אנו מקדישים זמן ומאמצים, על מנת להכשיר את הצוות ולהקנות לו את הכלים הנדרשים לכך, בדגש על מיומנויות למידה, גיוון בדרכי ההוראה ולמידה חווייתית. אנו שואפים להוציא מבית הספר בוגרים בעלי מיומנויות למידה מגוונות ויכולת למידה עצמית שיוכלו להתמודד עם המידע הרב הסובב אותם במאה ה-21. המורים יצפו בעמיתים, יקיימו השתלמויות ומליאות בנושא, וכל זאת על מנת להטמיע את השינוי באופן מיטבי בכיתות. דוגמא לפעילות פדגוגית ייחודית: פעם בחודש מגיעים הילדים ל'יום בלי ילקוט' בו הם לומדים בלי אביזרים רגילים אלא באופן חוויתי ושונה.

 

אקלים – במטרה לבנות אקלים בית ספרי מיטבי, בית הספר מטמיע תכנית עומק משמעותית בתחום האקלים, שמטרתה לתת כלים למורים ולתלמידים. כלים אלה מאפשרים למורים לתת מענה למצבים חברתיים שונים ומאתגרים, מקדמים נושאים חשובים שמשפרים את האקלים, ובכלל זה: הטמעת שפה נקייה בשיח הבית ספרי, מניעת אלימות, הכרת החברים החדשים, גיבוש הכיתה וקשרי חברות. בנוסף, בבית הספר קיימים מיזמים שונים שתורמים אף הם לשיפור האקלים הבית ספרי, כגון וועדות בית ספריות שהתלמידים שותפים בהם, דבר המוסיף לתחושת השייכות, האחריות והאכפתיות הבית ספרית; ימי לימוד חווייתיים בימי שישי, ועוד.

 

קהילה - בניית הקהילה סביב בית הספר, חשובה לקידום התלמידים ולקשרי ההורים עם בית הספר. אנו סבורים שיש  חשיבות בקיום חשיבה משותפת עם ההורים על דרכו של בית הספר, בעריכת ימי פעילות מיוחדים, סדנאות מעניינות ובעזרה במתן שיעורים פרטניים לתלמידים חלשים וגם חזקים. במהלך השנה אנו נעזרים בהורים המעוניינים להעביר פעילויות מיוחדות בכיתות בימי שישי.

 

שיעורים ייחודיים לבית ספר:

מלבד שיעורי הליבה מתקיימים בבית הספר מגוון של שיעורים חוויתים:

שיעור דיבייט – שיעור המועבר לכל הכיתות. בשיעור זה לומדים התלמידים את תורת הנאום. בחרנו להכניס שיעור זה כחלק מהמיומנויות החשובות אותם אנו שואפים להקנות לתלמידים.

שיעור ספורט באנגלית – כיתות א-ב לומדות פעם בשבוע שיעור ספורט שבו השפה המדוברת אנגלית. מטרת השיעור לבסס אצל התלמידים מילים בסיסיות באופן חוויתי ובאמצעות משחק.

שיעור תורני – הרב חובב רייכנר מגיע לבית ספרנו פעם בשבוע מטעם 'באור פניך' להעביר שיעור תורני חוויתי לילדים. הרב מעביר את השיעור על ידי נגינה, הצגות, סיפורים ועוד דרכים המחבבות את הלימוד על הילדים.

שיעור מוזיקה – בשיעור זה לומדים התלמידים להקשיב למוזיקה, להבין מוזיקה, לנגן על כלי וכמובן לומדים שירים במעגל השנה וענייני דיומא.

שיעור אומנות – אנו שואפים כי שיעור האומנות יפתח אצל כל ילד את הצד היצירתי שבו. שיעורי האומנות בבית הספר הם רגע שיא ומביאים את הילדים ליצירתיות מהנה.

הרב אהרון פאלק – הרב מלמד שנים רבות  את ילדי אפרת פרקי אבות באופן חוויתי. הרב מגיע אלינו פעם בשבוע ומתקבל בשמחה רבה על ידי הילדים. 

שיעור תעצומות – המועבר פעם בשבוע לכל כיתה על ידי יועצת בית הספר. בשיעור זה מקבלים הילדים כלים לעבודה בקבוצות, כלים להתייחסות לחברים בכיתה, כלים להעצמה אישית ועוד.

עבודה חקלאית – כיתות ד' לומדות בחווה החקלאית. בנוסף ישנה ועדת חקלאות הפועלת בשיתוף פעולה עם אב הבית המפתחת את גינות בית הספר.

 

 
 

עבור לתוכן העמוד