סגן משנה יובל הימן

סגן משנה יובל הימן
בן זהרה ומשה
נולד בירושלים,
כ"ח סיון תשנ"ג
נפל בפעילות מבצעית,
כ"ג תמוז תשע"ד (21/7/14)
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי הר הרצל
הותיר הורים, שתי אחיות ואח
בן 21 בנפלו

בנם הבכור של זֹהרה ומשה. יובל נולד בירושלים ביום כ"ח בסיוון תשנ"ג (16.6.1993). אח בכור לארבל, אשחר ואלומה.


יובל גדל והתחנך באפרת, למד בבית הספר היסודי ממ"ד "עשה חיל", ובחטיבת הביניים ותיכון "דרך אבות". הוא הדריך בסניף בני עקיבא והתנדב בקייטנת "שלוה" לילדים עם צרכים מיוחדים. יובל שאף למצוינות בכל אשר פנה, וכך הצטיין בלימודים ובספורט. לצד זה היה אוהב אדם, וידע למצוא נתיב ודרך לכל אחד מהסובבים אותו, גם אם היה שונה ממנו. בכל דרכיו נהג בצניעות סבלנות וסובלנות והאיר בחיוך וסבר פנים יפות.


ב-19.1.2012 התגייס יובל לצה"ל. הוא התחיל את שירותו הצבאי כלוחם בפלחה"ן צנחנים, והתבלט כחייל טוב. יובל סיים קורס מ"כים בהצטיינות, ולאחר מכן הדריך בטירונות בבא"ח צנחנים. במהלך שנת 2014 התחיל קורס קצינים, ועם פתיחת מבצע "צוק איתן" החל כצוער את ההשלמה החיילית בקורס הקצינים. תוך מספר ימים הצטרף יובל ללחימה כקשר מפקד גדוד "גפן".

בבוקר יום שני 21 ביולי 2014 התקבל דיווח על מחבלים שחדרו ארצה סמוך לקיבוץ ניר-עם. בעקבות הדיווח הגיע למקום חפ"ק גדוד גפן בפיקוד המג"ד דולב קידר, ולצדו - יובל. עם בואם למקום נפתחה עליהם אש מקלעים ונ"ט פגע בג'יפ. נהג הג'יפ נהרג במקום. מפקד הגדוד, יובל והגשש ירדו מהרכב וניהלו קרב עם המחבלים. בקרב זה נהרגו כל לוחמי חבורת הפיקוד של גדוד "גפן". יובל הראה במעשיו דבקות במשימה לאור המטרה ונכונות ללחום ולבצע את תפקידו גם תוך סיכון אישי.

 

הוא נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום כ"ג בתמוז תשע"ד (21.7.2014). איתו נפלו סגן-אלוף דולב קידר, רב-סמל בכיר קסהון (דני) ביינסאין וסמל ראשון נדב גולדמכר. ארבעת הנופלים צוינו לשבח על לחימתם.


יובל היה בן עשרים ואחת בנפלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, ירושלים. הותיר הורים, אח ושתי אחיות.


אחרי נפילתו הועלה יובל לדרגת סגן משנה.
על מצבתו של יובל כתבו בני המשפחה: "בן ונכד אהוב למשפחות הימן – טובי. אח בכור לארבל אשחר ואלומה".

 

לאתר ההנצחה של משרד הביטחון לחץ כאן

 

לדברי ההספד שנשאה אמו זהרה לחץ כאן 

עבור לתוכן העמוד