סמל ראשון ברק (בנימין) עוזרי

סמל ראשון ברק (בנימין) עוזרי
בן מרגלית ואיתן
נולד ברמת גן, ו' סיון תשמ"ב
נפל בעת מילוי תפקידו,
ו' אלול תשס"ה (10/9/2005)
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי הר הרצל
הותיר הורים, שלוש אחיות וארבעה אחים
בן 23 בנפלו

בנם הבכור של מרגלית ואיתן. נולד בבית החולים "שיבא" שבתל השומר בחג השבועות, ו' בסיוון תשמ"ב (28.5.1982). ברק נקרא על שם הברקים שליוו את מתן התורה בחג השבועות, וכשמו של הגדוד שבו שירתה אמו. שמו השני, בנימין, ניתן לו על שם סבה של מרגלית.

את שנות ילדותו הראשונות בילה ברק ברמת גן, בפתח תקווה ובקיבוץ שבו גדל אביו - קבוצת יבנה. בהיותו בן חמש עברה המשפחה ביישוב בית חגי שבדרום הר חברון.


ברק החל את לימודיו בבית הספר הממלכתי-דתי שבקריית ארבע. בהיותו בן תשע נדדה המשפחה בעקבות תפקיד האב בצבא ליישוב רעות, וברק עבר ללמוד בבית הספר הממלכתי-דתי "רמת מודיעין" בחשמונאים, שם למד בכיתות ד' וה'. בשנת תשנ"ד התמקמה המשפחה בביתה באפרת, וברק למד בכיתה ו' בבית הספר "עשה חיל" שביישוב. בחטיבת הביניים למד  בישיבת "שעלבים".


בתקופת התיכון למד ברק בישיבה התיכונית קריית ארבע, ולאורך כל שנות לימודיו הצטיין בלימודי הקודש, והתבלט בתרומתו החברתית לפעילות הכיתה. בסיום לימודי התיכון ברור היה לו שעליו לחזק את עצמו בלימוד תורה, עם זאת, לא ויתר על האידיאל של שירות קרבי משמעותי בצבא. בחירתו הייתה להמשיך את לימודיו בישיבה הגבוהה "שבי חברון" בה התעמק ברק רבות בשאלות האמונה, השקיע עצמו בתוך עולם התורה, והתבלט במסירותו לרבותיו ולחבריו.


בכ' בכסלו תשס"ג (5.12.2002) התגייס ברק לצה"ל ובחר לשרת בחטיבת "גולני" - "בגדודים". הוא שובץ בגדוד 51, וסיים את הטירונות כחניך מצטיין. עם עליית הפלוגה לגדוד נשלח ברק לקורס מ"כים וכשחזר לגדוד כמ"כ בנובמבר 2003 התבלט בפלוגה כמפקד מקצועי וקשוב לחייליו. גם כשעזב את הפלוגה לטובת הכנה לקורס קצינים,המשיך לשמור על קשר עם פקודיו הראשונים וללוותם במסלול הצבאי.


בהמשך שירת ברק תקופה קצרה כלוחם ברובאית ג', ולאחר מכן מונה לסמל מחלקה 1 במחזור נובמבר 2004, תפקיד שמילא עד שנפל בגוש קטיף בסוף קיץ תשס"ה. בתפקיד זה הביא ברק לידי ביטוי את כל יכולותיו כמפקד, כמחנך וכמנהיג, בעל ניסיון, בגרות ומסירות. הוא דאג ועזר לחיילים בעלי קשיים כלכליים ואחרים, וטרח להישאר ולתמוך גם באלו שכשלו מסיבות שונות. בכל חייו שילב ברק תלמוד תורה עם דרך ארץ וגמילות חסדים. צניעותו וענוותו לא הסתירו את האהבה הגדולה שרחש לחבריו, לפקודיו, לחניכיו ולמשפחתו.


סמל-ראשון ברק בנימין עוזרי נפל על משמרתו בשבת פרשת שופטים, ו' באלול תשס"ה (10.9.2005), כששמר ביחד עם חייליו בחורבות היישוב פאת שדה שבגוש קטיף, יום בלבד לפני עזיבת צה"ל את המקום, ובכך הפך להיות החלל האחרון שנפל על הגנת גוש קטיף.

 בן עשרים ושלוש היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי שבהר הרצל בירושלים. הותיר הורים, שלוש אחיות וארבעה אחים.

 

לאתר ההנצחה של משרד הביטחון לחץ כאן 

עבור לתוכן העמוד