ישיבת נווה שמואל

ראש הישיבה: הרב אבישי מילנר

מנהל התיכון: מר חזי זכריה

טלפון: 02-5488430

כתובת :רחוב נעמי שכונת התאנה

דוא"ל: nevechmuel@gmail.com

לאתר הישיבה

 

 ישיבת "נווה שמואל", מרשת מוסדות אור-תורה סטון, קיימת כבר שלושים ושש שנים , ובכל זאת צעירה היא ומתחדשת כל שנה. הישיבה ממשיכה לשקוד על חינוך בניה לאהבת תורה וליראת שמים, תוך מעורבות במכלול תחומי העשייה של המדינה והחברה, בנכונות לתרום לקהילה, ולהיות חלק מהחברה בישראל.תורה רחבה ועמוקה, יחד עם קשר אישי משמעותי.


קשר אישי קרוב וחם מצד הרמי"ם והמורים מאפיין את העשייה החינוכית בישיבה. התפיסה החינוכית מכוונת לעמל בתורה ובדעת, פיתוח תכניות לימודים ייחודיות במקצועות הקודש וחיזוק תהליך הלמידה מתוך בחירה, סקרנות וחדוות הדעת והיצירה. אנו מאמינים שבעידן של תמורות, תהליך בניית זהות  דתית חייב להיות מובנה באופן שהמחויבות ההלכתית ברורה ויציבה, ועם זאת רלוונטית ופוגשת את עולם התלמידים.


 

חדוות למידה ורחבות אופקים
 מאמץ רב מושקע בשילוב נאות בין תלמודה של תורה לבין לימודי המקצועות הכלליים. תחומי המדע והדעת, הריאליים וההומניים, נלמדים ברמה גבוהה, ובדרכי הוראה ולמידה חדשניים, מותאמים לנטיית כל תלמיד, ומובילים ב"ה להישגים גבוהים בבחינות הבגרות ובתוכניות חוץ יחודיות ומאתגרות.

 

הפנימיה: בית ספר לחיים.
הפנימיה היא בית יוצר להתבגרות אישית וחברתית. הפנימייה בישיבה מהווה מוקד עשייה חינוכית וחברתית. צוות הפנימיה רחב ומקצועי. הצוות שוהה עם הנערים בשעות הערב. בפנימיה מתקיימים חוגים בתחומי דעת מגוונים, ושיחות אישיות בנושאים תורניים, אקטואליים ורלוונטיים לעולם התלמידים.


בסופו של דבר, הפנימיה יוצרת דיבוק חברים נדיר, והחברויות שנוצרות בשנים אלו ממשיכות ומלוות את תלמידנו לאורך שנים רבות. אנו רואים בכך מתנה לחיים ממש.  נושא בניית אישיות המבוססת על אמון והיושר מהווה אבן יסוד בחינוך, בפנימיה בפרט ובישיבה בכלל. כחלק מאוירת האמון והיושר מתקיימות בישיבה 'בחינות כבוד' ללא השגחה, ומתנהל  'קיוסק אמון' בפנימיה המופעל ע"י התלמידים, ועוד.

 

בגרות- אחריות- שותפות:
בסיס הגישה החינוכית הוא התיחסות לתלמידים כבוגרים. וכיוון שבוגרים הם, יכולים וצריכים הם לקחת אחריות על הפן הלימודי והחברתי בישיבה. ומתוך האחריות מגיע תחושת השותפות, תחושה שהישיבה היא בית, וכל תלמיד שותף ופעיל, מתוך חדוות למידה ועשיה בכל המתרחש בישיבה. מועצת תלמידים נבחרת, מפעילה ועדות שונות הקשורות לחיי הישיבה.


לשמחתנו, התלמידים אכן חשים כבנים לכל דבר במשפחת הישיבה ואוהבים את הישיבה. עבורינו זו האינדיקציה הטובה ביותר להצלחת המעשה החינוכי.
תשומת לב מיוחדת מוקדשת לקשר הדוק עם הורי התלמידים. כך, למשל, מלבד שבתות אירוח, מפגשי לימוד משותפים וערבי הורים, מוזמנים ההורים להגיע בשעות הערב ללמוד בצוותא עם בניהם, ולשמחתנו אכן מגיעים הורים רבים.

בשנים האחרונות דורגה הישיבה ע"י משרד החינוך בקטגוריה הראשונה מקרב בתי הספר הערכיים בארץ, וזכתה בפרסים על הישגיה בתחום זה. ואנו שמחים שהעשיה הרחבה והמבורכת זוכה להערכה גם בקרב הגורמים הרשמיים.

בתפילה לבחירה נכונה ומדויקת לכל תלמיד ולכל משפחה.
מעומק הלב
בית משפחת נוה שמואל

עבור לתוכן העמוד