ישיבת אורות יהודה

ראש הישיבה: הרב אליהו אידלברג

מנהל תיכון: הרב ד"ר יהודה ג'ייסון

כיתות ט - יב בנים

טלפון: 02-9933406

כתובת: רחוב מתתיהו הכהן 17 שכונת הזית

דוא"ל: office.oy@gmail.com

לאתר הישיבה 

למידע אודות מפגשי היכרות והרשמה לשנה"ל תשפ"א לחץ כאן

 

ישיבת בנ"ע אורות יהודה מאמינה שיש צורך בגישה אישית, מצמיחה ומעודדת לחלום ולשאוף למגוון הרחב של תלמידי הישיבה. הישיבה מחנכת לגדלות בתורה, ליראתה ואהבתה ולרוחב ידיעות בתורה ובחכמה. אנחנו מחנכים לחיבור לכתחילה של תורה ולימודי תיכון במגוון תחומי ידע ולמעורבות, אחריות ותרומה לכלל ישראל, למדינת ישראל ואזרחיה.

בישיבה עוברים התלמידים תהליך של שיח רגשי וקבוצתי, כדי שהתלמיד יתחבר לעצמו, ליכולותיו ולכשרונותיו ויזהה את ייחודו ודרכו במסלול חייו. שאיפתנו להעמיד בוגרים יראי שמים ואוהבי תורה, מחונכים במגוון רחב של תורה ומדעים למיצוי הכישורים האישיים שבכל אדם. בוגרים, בעלי מוטיבציה ויכולת להשתלב ולתרום בתוך העולם הבוגר במדינת ישראל, בשרות משמעותי בצה"ל. בוגרים שימשיכו בהתפתחות רוחנית ואקדמית, בשאיפה להקמת משפחה דתית וציונית לתפארת.

אנו שואפים להפוך את התלמידים מיחידים שיש ביניהם יחסי גומלין של מחוייבות ואחריות לקבוצה וחברת מופת, המחוייבת לפעול גם מחוץ למסגרת הישיבה. התלמידים מוזמנים להיות שותפים בקביעת התכנים החברתיים, בפעילויות שונות, בנושאי הדיון בסמינריונים, בדיונים ישיבתיים ובהרצאות.

הישיבה זכתה בארבע השנים האחרונות פעמיים בתגמול דפרנציאלי על מעורבות התלמידים בפעילויות חברתיות ועל אחוז גבוה של זכאים לתעודת בגרות. בנוסף, זכתה הישיבה בתעודת הוקרה ממשרד החינוך על התהליכים הרגשיים שאותם עוברים תלמידנו תוך כדי שיגרת הלמידה.

פרויקטים מיוחדים:

"תורה של שחר" - בסיום תפילת שחרית מתקיימות קבוצות לימוד במגוון תחומים כאשר התלמיד בוחר ללמוד מה שליבו חפץ.

 "והערב נא" – תכנית תגבור תורנית ע"פ בחירת התלמידים.

 "קונגרס ישיבתי" - פיתוח מנהיגות תלמידים על ידי תהליך של העלאת נושא, הצגתו, דיון פומבי, הכרעת וקבלת החלטות בנושאים שמעסיקים את התלמידים.

 "מעגלי שיח כיתתיים" - דיון שבועי במעגל הקשבה ושיח על נושא רגשי או חברתי הדורש התבוננות אישית וקבוצתית. 

"מסע זהות" - מסע ברחבי הארץ שיוצר תהליך פנימי לתלמידי כיתות יא', בו הם מבררים את המקום האישי שלהם ביחס לשאלות של זהות אישית ולאומית. 

תלמידי הישיבה משתתפים במגוון של תוכניות מצטיינים אקדמיות דרך האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה ורשות הסייבר הלאומי.

מגמות לימוד: פיזיקה (ורטואלי), הנדסת תוכנה (מסלול טכנולוגי למצטיינים), ביולוגיה, לימודי ארץ ישראל, היסטוריה. 

 

 

עבור לתוכן העמוד