ישיבת אורות יהודה

ראש הישיבה: הרב אליהו אידלברג

מנהל תיכון: הרב ד"ר יהודה ג'ייסון.

טלפון: 02-9933406

כתובת: רחוב מתתיהו הכהן 17 שכונת הזית

דוא"ל: office.oy@gmail.com

לאתר הישיבה 

מידע כללי: ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" הינה ישיבה תיכונית שבה מושם דגש על פיתוח לומד עצמאי ואחראי. במקום 6 כיתות.

אני מאמין ישיבתי: בישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" מתחנכים התלמידים לאהבת תורה, לערכים לעבודת המידות ולמיצוי אישי. בישיבה משלבים לימודי קודש ברמה גבוהה יחד עם לימודי תיכון מגוונים הכוללים מסלולי מצטיינים והשתתפות בפרויקטים אקדמיים וחברתיים. המגמות הנלמדות הינם מגוונות. הישיבה רואה את תפקידה בהענקת כלים ואפשרויות בכדי שהתלמיד יגלה את ייחודו ויפלס את דרכו לקראת המסלול האישי המתאים לו. תוך כדי הלמידה נעשה תהליך של הקניית כלים ומיומנויות ללמידה אישית עצמאית ועידוד התלמידים להתמדה ומיצוי בתחום התורני, החינוכי, הלימודי והחברתי.
אנו שואפים להפוך את התלמידים מיחידים שיש ביניהם יחסי גומלין של מחויבות ואחריות לקבוצה וחברת מופת המחויבת לפעול גם מחוץ למסגרת הישיבה. התלמידים מוזמנים להיות שותפים בקביעת התכנים החברתיים, בפעילויות שונות, בנושאי הדיון בסמינריונים, דיונים והרצאות ועוד.

הישיבה נכנסה למבנה הקבע החדש בגבעת הזית ותחל לפעול גם כמרכז תורני קהילתי רב-דורי.

פרויקטים מיוחדים:

 "תורה של שחר" – בסיום תפילת שחרית מתקיימות קבוצות לימוד במגוון תחומים כאשר התלמיד בוחר ללמוד מה שליבו חפץ.
 "קונגרס ישיבתי" – פיתוח מנהיגות תלמידים על ידי תהליך של העלאת נושא, הצגתו, דיון פומבי, הכרעת וקבלת החלטות בנושאים שמעסיקים את התלמידים.
"את אחיי אנוכי מבקש" – פרויקט חברתי שנתי לכלל התלמידים, המפגיש אותם עם אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית. הפרויקט משלב מפגש עם עשיה חברתית משותפת.
"מסע זהות" – מסע ברחבי הארץ שיוצר תהליך פנימי לתלמידי כיתות יא', בו הם מבררים את המקום האישי שלהם ביחס לשאלות של זהות אישית ולאומית.
"לימודי הנדסת תוכנה" – מסלול לתלמידים מצטיינים המשלב מספר תחומי דעת ובו התלמיד רוכש תעודת בגרות טכנולוגית בנוסף לתעודת הבגרות העיונית הרגילה.

 "מגמת חקלאות" – מסלול לתלמידים המעוניינים לשלב לימוד תיאורטי מעמיק עם עבודת אדמה. המגמה מאפשרת לתלמיד ליישם את הנלמד בפרויקטים מעשיים. המגמה היא בשיתוף עם החווה החקלאית שהוקמה על ידי מועצת אפרת בצמוד לישיבה.

עבור לתוכן העמוד