אורות עציון בנים

מנהל: הרב צבי נאמן

טלפון: 02-9933325/6  

פקס: 02-9932350

כתובת: שכונת הדקל

דוא"ל: banim@orotetzion.org.il

לאתר בית הספר

 

בבית הספר "אורות עציון בנים" לומדים כ- 450 תלמידים. ב-21 כיתות, כ-4 בכל שכבה. ביניהן 7 כיתות חינוך מיוחד.
בית הספר "אורות עציון בנים" מורכב מאוכלוסיית תלמידים טובה. בעלי יכולות לימודיות טובות. צוות ההוראה של בית הספר הינו צוות משובח של אנשים אידיאליסטים ובעלי מידות הרואים את החינוך לנגד עיניהם, מחפשים את טובת התלמיד ושואפים לקדם אותו מתוך אמונה ושליחות.
"אורות עציון בנים" שמה לנגד עיניה את לימוד התורה כערך עליון. בבית הספר שעות לימוד רבות של לימודי קודש מתוך תפיסה של "וכולא-בה" כל עולמו של האדם היהודי נגזר מן התורה. על מנת לדעת את התורה על רוחבה ועומקה.

בבית הספר לומדים על-פי שיטת 'ברקאי' - תכנית היוצרת סנכרון של ידע מתחומי דעת שונים: גיאוגרפיה, הסטוריה, סוציולוגיה ותנ"ך מתוך תפיסת לימוד רוחבי המרחיב ומעמיק את הידע בלימודי התנ"ך והתושב"ע.
 
בית הספר "אורות עציון בנים" הציב לעצמו מספר יעדים:
1.  לימוד התורה בדרך חווייתית המעוררת קרבה ואהבה לנלמד. הטמעת הלמידה בקרב התלמידים על-מנת שהלימוד יהפוך ל"קניין של תורה" אצל הבנים.
2.  העצמת לימודי השפה העברית ככלי חיוני ומשמעותי בחיי הבנים, תוך שימוש מיומנויות הלמידה במקצועות נוספים . למידה במרחבי למידה מגוונים לאורך השנה. במרחבים התלמידים פוגשים נושאים הקשורים בלוח השנה העברי, מתמודדים עם טקסטים שונים ואמצעי הבעה מגוונים.
3.  בתחום האקלים הבית-ספרי אנו שמים דגשים על כללי התנהגות הראויים ל"בן תורה". נלמדים מקצועות הקשורים בפיתוח מיומנויות חברתיות ורגשיות כגון: שיעורי מוסיקה, נגינה ודרמה, שיעורי כישורי-חיים וחינוך מתוך אמונה.
4.  בית הספר פיתח תחומי עניין מגוונים המשלבת את כלל התלמידים.
•  מגמות לימוד (מחשבים, חקר במדעים, רובוטיקה, סופר סת"ם, תיאטרון, אומנות, פיתוח סביבתי ועוד.)

•  שיעורי "אמירים" - לפיתוח מצוינות.
•  "סיירות תלמידים" השותפים לעשייה הבית ספרית במגוון תחומים.
•   "מרכז עציון" - מענה רגשי חברתי באמצעות טיפול בבעלי-חיים וכלים נוספים.
•   חינוך מוסיקאלי לכלל תלמידי בית הספר בכלי נגינה: חליל, גיטרה, קלרינט, דרבוקות, יוקליילי, ועוד...


עבור לתוכן העמוד